26 stycznia 2009

http://www.luminous-landscape.com/ – miejsce mekka on-line. prosta (i to jak, wręcz archaiczna) forma strony stworzonej przez Michaela Reichmann’a. za to treść wyborna. setki porad, artykułów, testów sprzętu, tutoriale, video. masa rzeczy, można się zatopić na wiele dni. sam Reichmann, poza tym że jest producentem strony jest fotografem – głównie pejzażowym. jego chwilami zjawiskowe portfolio obejrzeć można tutaj.

pojawia się także w najnowszym numerze lens work, poza zdjęciami jest obszerny wywiad na temat zdjęć, fotografii i strony www. jestem nadal zauroczony lens work, dostałem niedawno drugi numer i wciąż urzeka mnie jego prostota, brak reklam, minimalizm i wcale nie przeszkadza mi że w godzinę można przekopać się przez niego od deski do deski. jest też coś takiego w tekstach (których jest dosłownie 2-3), że w akuratnej ilości stron zawierają maksimum konkretnej treści – jak np. tekst pt. “o czym trzeba pamiętać organizując pierwszą wystawę swoich zdjęć”. do wystawy on mnie nie namówił, ale za to zainspirował do zrobienia angielskiej wersji strony, z trochę inaczej pogrupowanymi zdjęciami – wg. tematów, nie tak chaotycznie jak tutaj. przy okazji sprowokowało mnie to do zidentyfikowania owych ‘tematów’ które fotografuję, ale udało się wyodrębnić 3, więc jest ok. co prawda chwilę minie (pewno z parę miesięcy co najmniej) zanim się z tym uporam, ale… jakoś nigdzie mi się nie spieszy ;).

na poprzedniego sylwestra pojechałem do krakowa. sam moment wystrzału szampana zastał mnie na rynku głównym, i… to jest zjawisko. na scenie chałowe zespoły. wokół sporo pijanych młodzików. sporo też normalnych ludzi, jasne. ale ogólnie…niezły skansen. za to poza sylwestrem, to rzeczy to ob-foto-grafowania co-nie-mia-ra. będąc tam kilka dni wiele nie zrobiłem, mam nadzieję, że za czas jakiś ta kolekcja się rozszerzy. dzisiaj jej pierwsza część, mniej więcej połowa:

1-mini23-mini4-mini5-mini

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *