19 lutego 2009

kilka dni temu ogłoszono wyniki konkursu world press photo. wygrało to zdjęcie, co oznacza, że trend pokazywania makabry w przypadku grand prix został przełamany. nie jest to jeszcze nie-pokazywanie-przemocy, ale i tak jest inaczej. zdjęć bardzo dobrych jest bardzo dużo, kilka jak zwykle jest poruszających i wstrząsających, jak na przykład to, czy to. kilka komicznych, jak to. kilka pomysłowych – np. to.

Polacy są bardzo mocno obecni. Wojciech Grzędziński został nagrodzony za ten reportaż. Justyna Mielnikiewicz, za ten. oba o gruzji. Tomasz Wiech za zdjęcie, które nie do końca rozumiałem – to. nie rozumiałem, dopóki nie poszperałem, i nie obejrzałem i przeczytałem tego. Kacper Kowalski – za to zdjęcie.

kolejną nagrodę (nie wiem czy nie na drodze do jakiegoś rekordu…szósta nagroda w ostatnich 10 latach) dostał Tomasz Gudzowaty, za to zdjęcie. respect.

w sumie daje to 5 laureatów, i gdyby była prowadzona klasyfikacja drużynowa (na szczęście nie jest), to bylibyśmy bardzo wysoko.

wczoraj zmarła Kamila Skolimowska. w regionie, z którego pochodzą poniższe zdjęcia. zdobyła złoto olimpijskie w wieku 18 lat. i bardziej od samego rzutu młotem, czy dekoracji pamiętam wywiad z Jej ojcem na drugi dzień. najbardziej zadowolony był z faktu, że mistrzowie olimpijscy mają zapewnioną rentę/emeryturę, która jak mówił, gwarantuje im pewny byt na starość. funny.

czuję absurdalność tego newsa z 2 powodów. po pierwsze – za sprawą powyższej wypowiedzi, która mocno siedziała w mojej głowie (bo wydawała mi się wtedy dziwna – jak na złoty medal można zareagować w ten sposób?). drugi powód, to że rok urodzenia to 1982.

kolejne 5 zdjęć, głównie z algavre.

6mini7mini8mini9mini10mini

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *